logo

Zasady i kryteria oceny sędziowskiej

Zasady i kryteria sędziowania oraz przepisy porządkowe dla zawodników uczestniczących w „Międzyfederacyjnych Mistrzostwach Polski – SŁODKIEWICZ CLASSIC”

  1. INFORMACJE OGÓLNE

1. Kto może brać udział w zawodach

Uczestnikami mogą być wszystkie pełnoletnie osoby niezależnie od obywatelstwa, zaawansowania, przynależności federacyjnej, posiadanych licencji i stażu startowego. Organizator może dopuścić do startu osobę poniżej 18 roku życia za zgodą jej rodziców lub opiekunów prawnych. Każdy taki przypadek jest rozpatrywany indywidualnie przez organizatora. Minimalny wiek zawodników mogących startować w zawodach to ukończone 15 lat.

2. Jak można się zarejestrować

Wszyscy zawodnicy muszą dokonać zgłoszenia on-line poprzez formularz rejestracyjny dostępny na stronie zawodów Słodkiewicz Classic: www.slodkiewiczclassic.pl

3. Czy trzeba mieć licencję i/ lub przynależeć do klubu sportowego

Nie ma opłat licencyjnych, nie jest też wymagana przynależność do klubu ani inna forma zrzeszenia.

4. Jakie opłaty należy wnieść

Wysokość wpisowego (opłaty startowej) zależy od ilości kategorii, w których chce startować zawodnik. Wartości opłat startowych dla poszczególnych kategorii są podane w formularzu rejestracyjnym. Opłaty można dokonać podczas rejestracji on-line przelewem tradycyjnym na podane w formularzu rejestracyjnym konto bankowe. Należy wtedy w załączniku do formularza rejestracyjnego dodać kopię/zdjęcie potwierdzenia przelewu w dedykowanym do tego miejscu formularza. Możliwa jest też płatność gotówką podczas weryfikacji w piątek przed zawodami. Przy wyborze tej opcji płatności należy zarejestrować się on-line i zaznaczyć w formularzu rejestracyjnym opcję płatności gotówką podczas weryfikacji a następnie wysłać formularz. Przy opłacie gotówką na miejscu biuro zawodów pobiera dodatkowo 20% prowizji od sumy wpisowego.

5. Jakie konkurencje sylwetkowe i kategorie są rozgrywane

Konkurencje sylwetkowe kobiece:

▪︎ Bikini Fitness (Bikini),

▪︎ Wellness Fitness (Wellness),

▪︎ Fitness Sylwetkowe (Figure).

Kategorie sylwetkowe męskie:

▪︎ Fitness Plażowe (Men’s Physique),

▪︎ Fitness Plażowe Atletyczne (Men’s Athletic/Muscular Physique),

▪︎ Kulturystyka Klasyczna (Classic Bodybuilding),

▪︎ Classic Physique,

▪︎ Kulturystyka (Bodybuilding).

W każdej z tych konkurencji mogą zostać rozegrane kategorie wagowe (kulturystyka) lub wzrostowe (wszystkie konkurencje oprócz kulturystyki), jeśli zgłosi się odpowiednio duża liczba zawodników.

Jeśli w kategorii jest mniej niż 5 zawodników organizator może ją połączyć z inną (niższą/wyższą) kategorią wzrostową lub wagową.

Jeżeli w konkurencji jest 5 lub mniej zawodników można ją rozegrać w kategorii open czyli bez podziału na kategorie wagowe/wzrostowe.

We wszystkich konkurencjach mogą zostać rozegrane również kategorie dla różnych grup wiekowych i o różnym stopniu zaawansowania jeśli liczba zawodników będzie wystarczająco duża.

Kategoria DEBIUTANT – przeznaczona jest wyłącznie dla zawodników, dla których bieżący rok kalendarzowy jest pierwszym rokiem startów, niezależnie od ilości startów i rodzaju zawodów, w których startowali w bieżącym roku.

Kategoria JUNIOR – przeznaczona jest dla zawodników do 23 roku życia, przy czym liczy się rok, a nie konkretna data urodzenia.

Kategoria SENIOR – przeznaczona jest dla wszystkich zawodników niezależnie od wieku (minimalny wiek to ukończone 15 lat), stażu treningowego i ilości dotychczasowych startów.

Kategoria MASTER – przeznaczona jest dla zawodników w wieku 35 lat i starszych, przy czym liczy się rocznik (rok, w którym zawodnik będzie kończył lub ukończył 35 lat), a nie konkretna data urodzenia.

6. Gdzie i kiedy odbywa się weryfikacja zawodników

Weryfikacja zarejestrowanych on-line zawodników jest przeprowadzana przez organizatora zawodów w piątek przed zawodami, w miejscu rozgrywania zawodów. Szczegółowe informacje na temat miejsca i godzin weryfikacji organizator umieścił w: Regulaminie Zawodów oraz Harmonogramie Weryfikacji.

Weryfikacja jest obowiązkowa dla wszystkich zawodników. W trakcie weryfikacji dokonywany jest pomiar wzrostu i/lub wagi, w zależności od konkurencji oraz sprawdzany jest dokument tożsamości z datą urodzenia. Na podstawie pomiarów wzrostu/wagi zawodnicy są przyporządkowywani do poszczególnych kategorii.

Na weryfikacji zawodnicy otrzymują od organizatora numery startowe (jeden numer dla jednego zawodnika niezależnie od ilości kategorii, w której zawodnik startuje) oraz opaskę na nadgarstek, która umożliwia wstęp i poruszanie się po hali zawodów oraz wstęp na backstage w dniu startu.

7. Co należy zabrać ze sobą na weryfikację

Zawodnik powinien mieć ze sobą:

▪︎ dokument tożsamości ze zdjęciem potwierdzający tożsamość

▪︎ potwierdzenie rejestracji otrzymane zaraz po wysłaniu formularza rejestracyjnego na adres mailowy podany podczas rejestracji (w formie elektronicznej lub papierowej/wydruku na kartce)

▪︎ potwierdzenie dokonania opłaty wpisowego (w formie elektronicznej lub papierowej), jeśli opłata została dokonana przelewem podczas rejestracji on-line

▪︎ strój startowy

▪︎ podpisany imieniem i nazwiskiem pendrive z muzyką do układu dowolnego (tylko dla konkurencji: kulturystyka klasyczna, classic physique, kulturystyka)

8. Czy zawodnik może nie zostać dopuszczony do startu

Zawodnik powinien prezentować oczekiwaną dla konkurencji, w której bierze udział, formę startową. Jeśli podczas weryfikacji organizator zawodów lub szefowa biura zawodów wraz z sędzią głównym uznają, że zawodnik jest całkowicie nieprzygotowany do zawodów, to mogą zadecydować o wykluczeniu go ze startu. W takiej sytuacji zawodnik nie ponosi żadnych kosztów związanych ze startem.

Organizator ma również prawo nie dopuścić do startu zawodnika, który nie posiada odpowiedniego stroju startowego, zachowuje się wulgarnie, agresywnie, jest pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających, nie stosuje się do obowiązującego regulaminu lub poleceń obsługi zawodów, stwarza zagrożenie dla porządku i innych uczestników wydarzenia.

Jeżeli zawodnik wydaje się być zdezorientowany, oszołomiony, ma zawroty głowy lub wykazuje inne widoczne objawy, które mogą być skutkiem problemów zdrowotnych, organizator lub szefowa biura zawodów również może nie dopuścić go do startu.

9. Czy zawodnik musi posiadać zaświadczenie lekarskie uprawniające do startu

Organizator nie wymaga od zawodników posiadania zaświadczenia lekarskiego dopuszczającego do startu w zawodach. Wszyscy zawodnicy startują w zawodach na własną odpowiedzialność i wyrażają na to zgodę podczas rejestracji on-line.

Zawodnicy, którzy wykazują niepokojące symptomy jak zawroty głowy, dezorientacja, problemy z komunikacją itp. mogą zostać poproszeni o kontakt z obecnymi na miejscu ratownikami medycznymi i ich opinię na temat zdolności zawodnika do startu. Osoby, które mimo widocznych objawów złego samopoczucia nie zgodzą się na konsultację z ratownikiem medycznym mogą nie zostać dopuszczone do startu.

10. Kto może przebywać na zapleczu sceny (backstage)

Backstage jest miejscem dla zawodników służącym rozgrzewce i przygotowaniu do wyjścia na scenę. Poza zawodnikami na backstage przebywają pracownicy ochrony, obsługa zbierająca zawodników do wyjścia na scenę, inne osoby uprawnione przez organizatora. Wejście na backstage (bilet na backstage) dla osób innych niż zawodnicy tj. osoby towarzyszące zawodnikom, trenerzy zawodników i rodzina jest odpłatne.

Tylko zawodnik podczas rejestracji on-line lub podczas weryfikacji w piątek przed zawodami może nabyć wejściówki na backstage dla osób towarzyszących, trenerów, rodziny. Bilet na backstage (opaska identyfikacyjna na nadgarstek) umożliwia wstęp dla trenera lub osoby towarzyszącej zawodnikowi na obiekt zawodów, miejsca siedzące na widowni tuż przed sceną oraz wejście na backstage. Zarezerwowany bilet (opaskę na nadgarstek) dla trenera lub osoby towarzyszącej odbiera w trakcie weryfikacji zawodnik.

11. Czy zawodnicy mogą przebywać poza backstage

Opaska i dodatkowy identyfikator otrzymany na weryfikacji uprawnia zawodnika do wejścia na backstage. Przebywając poza backstage i poza sceną zawodnicy muszą posiadać normalną odzież wierzchnią. 

12. Czy można używać własnych bronzerów

Zawodnicy mogą skorzystać z dostępnej na backstage usługi brązowienia natryskowego wykonywanego przez firmę Sklepzawodnika.pl lub nałożyć własny brązer samodzielnie. Jedynymi dopuszczalnymi produktami do brązowienia ciała na naszych zawodach są brązery (niebrudzące) firm ProTan oraz JakTana (do indywidualnego wyboru). Zawodnicy stosujący preparaty innych producentów (zwłaszcza preparaty w paście) mogą nie zostać dopuszczeni do startu przez sędziego backstage lub sędziego sceny.

Zabronione jest nakładanie brązerów poza wyznaczonym miejscem na backstage. Nie jest dozwolone używanie brązerów „brudzących” (w paście), łatwo ścieralnych. Należy używać kosmetyków dających trwały kolor, które po wyschnięciu nie brudzą.

  • STROJE STARTOWE I ZACHOWANIE NA SCENIE

1. Stroje startowe muszą być dobrze dobrane, estetyczne, podkreślające walory sylwetki zawodnika.

W kategoriach kobiecych:

Bikini Fitness, Fitness Wellness i Fitness Sylwetkowe – dozwolony jest dwuczęściowy kostium bikini w dowolnym kolorze i kroju, z nieprzezroczystej tkaniny, może być zdobiony kamieniami. Stringi są zabronione, pośladki powinny być zasłonięte co najmniej w 1/3. Zawodniczki wychodzą na scenę w butach na obcasach (szpilkach), grubość platformy i wysokość obcasa nie są ograniczone, ale buty nie mogą uniemożliwiać swobodnego i eleganckiego poruszania się po scenie. Z biżuterii dopuszczalne są kolczyki w uszach, niewielki kolczyk w pępku, pierścionki i bransoletki na dłoniach, pozostałe ozdoby nie są dozwolone. Strój startowy, buty fryzura i makijaż powinny współgrać ze sobą, podkreślać zalety zawodniczki, nie mogą być wyzywające. Jeśli zawodniczka ma wątpliwości co do dopuszczalności stroju, szpilek lub biżuterii, to powinna uzyskać ich akceptację podczas weryfikacji od szefowej biura zawodów.

W kategoriach męskich obowiązują następujące stroje:

Fitness plażowe mężczyzn/ Fitness plażowe atletyczne mężczyzn – spodenki typu boardshorty, luźne lub dopasowane, ale nie bardzo obcisłe, sięgające co najmniej do kolana lub przykrywające kolano, w różnych kolorach.

Classic Physique – spodenki czarne typu bokserki z dowolnego materiału, błyszczące lub matowe, szerokość boku nogawki powinna być nie mniejsza niż 11,5cm. Spodenki powinny zakrywać co najmniej 3/4 pośladka.

Kulturystyka klasyczna i ekstremalna – spodenki startowe w stylu spodenek do pływania, kolor i krój dowolny, stringi są niedozwolone, spodenki muszą zakrywać co najmniej 2/3 pośladka.

Zawodnicy kategorii męskich występują na scenie bez obuwia.

Dozwolone są okulary korygujące wady wzroku (przepisane przez lekarza). Nie są dozwolone okulary przeciwsłoneczne, biżuteria inna niż obrączka.

Na scenie nie wolno żuć gumy, przyjmować póz i wykonywać gestów, które mogą być uznane za nieprzyzwoite lub obraźliwe, używać wulgaryzmów. Zawodnicy nie opuszczają sceny do momentu zakończenia porównań w danej kategorii lub do momentu, kiedy sędzia główny zezwoli im na opuszczenie sceny.

III. PRZEBIEG ZAWODÓW

We wszystkich rozgrywanych konkurencjach zawodnicy są oceniani w 3 rundach:

1. Runda prezentacji indywidualnych według kolejności numerów startowych.

2. Porównania w grupach 4-8 osobowych według kolejności numerów startowych.

3. Porównania (wywołania) wybranych przez sędziów zawodników w grupach kilkuosobowych (dowolna ilość zawodników).

W czasie prezentacji na scenie zawodnicy powinni pozować (m.i. prezentować pozy obowiązkowe) zgodnie z ogólnymi zasadami określonymi przez federację NPC dla poszczególnych konkurencji sylwetkowych.

Ad.1

W rundzie prezentacji indywidualnych każdy zawodnik (zawodniczka) wychodzi na środek sceny (oznaczony kwadratem) i prezentuje się w pozach obowiązkowych właściwych dla danej konkurencji sylwetkowej.

Zawodniczki Bikini Fitness oraz zawodnicy Fitness Plażowego prezentują się w 2 pozach obowiązkowych: przodem i tyłem.

Zawodniczki Fitness Wellness oraz Fitness Sylwetkowego prezentują się w 4 pozach obowiązkowych: poza przodem do sędziów, poza lewym bokiem do sędziów, poza tyłem do sędziów, poza prawym bokiem do sędziów.

Prezentacja indywidualna każdej zawodniczki i każdego zawodnika trwa do 30 sekund od momentu wejścia na scenę.

Zawodnicy Classic Physique, Kulturystyki Klasycznej i Kulturystyki Ekstremalnej prezentują się w 3 lub 4 pozach obowiązkowych wybranych samodzielnie (bez komend sędziego głównego) spośród następujących póz: postawa przodem line up, bicepsy przodem, najszersze przodem, klatka bokiem, postawa tyłem line up, bicepsy tyłem, najszersze tyłem, triceps bokiem, mięśnie brzucha i ud.

W Classic Physique zawodnicy mogą dodatkowo wybrać i zaprezentować dowolną pozę „klasyczną”.

W Kulturystyce Klasycznej i w Kulturystyce Ekstremalnej zawodnicy mogą dodatkowo wybrać i zaprezentować pozę „most muscular”.

Prezentacja indywidualna zawodnika trwa do 30 sekund.

Po zakończeniu prezentacji indywidualnej zawodnik zostaje z tyłu lub z boku sceny, w miejscu wskazanym przez sędziego sceny i oczekuje na zakończenie prezentacji pozostałych zawodników.

Ad. 2

Po zakończeniu prezentacji indywidualnych zawodnicy wychodzą na środek sceny zazwyczaj w grupach pięcioosobowych, ustawieni według kolejności numerów startowych i wykonują pozy dyktowane przez sędziego głównego. Grupa może liczyć również od czterech do ośmiu zawodników, jeśli wynika to z ogólnej liczby startujących w danej kategorii zawodników (liczba nie jest podzielna przez 5).

W konkurencji Bikini Fitness oraz Men’s Physique zawodnicy prezentują się i są porównywani w 2 pozach: przodem i tyłem.

W konkurencji Fitness Wellness i Fitness Sylwetkowe zawodniczki wykonują 4 zwroty w prawo prezentując: postawę przodem, postawę bokiem, postawę tyłem, postawę drugim bokiem, powrót do postawy przodem.

W konkurencji Classic Physique, Kulturystyka Klasyczna i Kulturystyka Ekstremalna zawodnicy wykonują cztery zwroty w prawo prezentując po kolei: postawę przodem, postawę bokiem, postawę tyłem, postawę drugim bokiem, powrót do postawy przodem, a następnie mogą być poproszeni o wykonanie kilku wybranych przez sędziego głównego póz obowiązkowych (zazwyczaj mogą być to: bicepsy przodem, bicepsy tyłem, brzuch i uda). Celem tej rundy jest wyłonienie przez sędziów zawodników do poszczególnych porównań (wywołań).

Ad.3

Po zakończeniu zwrotów w grupach pięcioosobowych zawodnicy są proszeni przez sędziów do porównań w pozach obowiązkowych właściwych dla danej konkurencji. Zmiana póz jest dyktowana przez sędziego głównego. Sędziowie mają prawo wywołać dowolna liczbę porównań, konieczną do właściwej, jak najsprawiedliwszej oceny zawodników. W pojedynczym porównaniu występuje zazwyczaj od 2 do 8 zawodników.

W kategoriach kobiecych po przyjęciu postawy tyłem, zawodniczki na polecenie sędziego głównego wykonują 3 do 5 kroków naprzód, w kierunku tyłu sceny, zatrzymują się, przyjmują postawę tyłem, następnie na polecenie sędziego głównego wykonują zwrot, po przyjęciu postawy przodem ponownie wykonują 3 do 5 kroków w kierunku przodu sceny i przyjmują postawę przodem.

Zadaniem panelu sędziowskiego jest umieszczenie zawodników na poszczególnych miejscach, wyłonienie 5 finalistów i przyznanie im miejsc medalowych.

Po zakończeniu porównań zawodnicy schodzą ze sceny. Do dekoracji wychodzi finałowa piątka.

W kategorii Classic Physique, Kulturystyka Klasyczna i Kulturystyka Ekstremalna pięciu zawodników, którzy znaleźli się w finale wykonuje przed dekoracją program dowolny do wybranej przez siebie muzyki. Program dowolny nie jest oceniany i nie wpływa na klasyfikację końcową zawodników.

  • KRYTERIA OCENY DLA POSZCZEGÓLNYCH KONKURENCJI SYLWETKOWYCH

1. BIKINI FITNESS KOBIET

W tej konkurencji oczekuje się od zawodniczek prezentacji proporcjonalnej, równomiernie rozwiniętej sportowej sylwetki, zadbanej, zdrowej skóry z niewielką ilością tkanki tłuszczowej podskórnej, swobodnego, eleganckiego poruszania się po scenie, doboru odpowiedniego stroju startowego, fryzury i makijażu.

Zawodniczki nie powinny być nadmiernie otłuszczone, wychudzone ani odwodnione, mięśnie powinny być lekko zarysowane, bez widocznej definicji, separacji, nadmiernego unaczynienia, dominacji jednej grupy nad pozostałymi.

Oceniane są proporcje sylwetki, symetria i harmonia budowy, sposób poruszania się, estetyka, prezentacja sceniczna i osobowość.

2. WELLNESS FITNESS KOBIET

W tej konkurencji oczekuje się od zawodniczek prezentacji proporcjonalnej, sportowej sylwetki, z wyraźną dominacją znacznie bardziej rozwiniętych mięśni dolnej połowy ciała (pośladki i nogi) nad górną.

Zawodniczki powinny mieć zadbaną, zdrową skórę z niskim poziomem tkanki tłuszczowej podskórnej, prezentować się ze swobodą, elegancko poruszać się po scenie, w odpowiednio dobranym stroju startowym, współgrającym z fryzurą i makijażem.

Zawodniczki powinny być odtłuszczone, ale nie wychudzone czy nadmiernie odwodnione, mięśnie powinny być lekko zarysowane, bez widocznej definicji i separacji, nadmiernego unaczynienia. Oceniane są proporcje sylwetki, sposób poruszania się, prezentacja sceniczna i osobowość, proporcje górnej i dolnej połowy ciała z wyraźnie widoczną tendencją do rozbudowy dolnych partii mięśni.

3. FITNESS SYLWETKOWE KOBIET

Od zawodniczek w tej konkurencji oczekuje się proporcjonalnej, równomiernie rozwiniętej, bardziej muskularnej sylwetki sportowej z większym niż w pozostałych kategoriach kobiecych umięśnieniem, niższym poziomem tkanki tłuszczowej, zaznaczoną wyraźnie separacją i definicją mięśni.

Zawodniczki mają prezentować zdrowy, estetyczny wygląd skóry, harmonijną i symetryczną budowę sylwetki, swobodnie i z elegancją poruszając się po scenie.

Zawodniczki nie powinny być otłuszczone ani też nadmiernie wychudzone i odwodnione z oznakami przemęczenia.

Oceniane są symetria, proporcje i wielkość umięśnienia, przygotowana forma startowa, prezencja sceniczna i osobowość prezentowana na scenie.

4. FITNESS PLAŻOWE MĘŻCZYZN/ PLAŻOWE ATLETYCZNE

W tej konkurencji oczekuje się od zawodników proporcjonalnej, równomiernie rozwiniętej sportowej sylwetki, zadbanej, zdrowej skóry z niewielką ilością tkanki tłuszczowej podskórnej, swobodnego, eleganckiego poruszania się po scenie.

Zawodnicy nie powinny być nadmiernie umięśnieni, otłuszczeni, wychudzeni ani odwodnieni. Mięśnie powinny być wyraźnie zarysowane, ale bez widocznej głębokiej definicji, separacji, nadmiernego unaczynienia, dominacji jednej grupy górnej połowy ciała nad pozostałymi.

Oceniane są proporcje sylwetki, symetria i harmonia budowy górnej połowy ciała, sposób poruszania się, estetyka, prezentacja sceniczna i osobowość.

W Fitness Plażowym Atletycznym zawodnicy prezentują wyraźnie mocniejszą budowę i większą masę mięśniową górnej połowy ciała.

5. CLASSIC PHYSIQUE MĘŻCZYZN

Od zawodników w tej konkurencji oczekuje się prezentacji bardzo symetrycznej, harmonijnie i równomiernie rozwiniętej sylwetki sportowej z dość dużym i proporcjonalnie rozwiniętym umięśnieniem dolnej i górnej połowy ciała, wąską talią, niskim poziomem tkanki tłuszczowej, zaznaczoną wyraźnie separacją i definicją mięśni.

Zawodnicy mają prezentować zdrowy, estetyczny wygląd skóry, harmonijną i symetryczną budowę sylwetki, pewność prezencji w pozach obowiązkowych. Zawodnicy nie powinni być otłuszczeni, nadmiernie wychudzeni i odwodnieni z oznakami przemęczenia.

Oceniane są proporcje i wielkość umięśnienia, przygotowana forma startowa, harmonia i symetria sylwetki, prezencja sceniczna.

6. KULTURYSTYKA KLASYCZNA

Od zawodników w tej konkurencji oczekuje się harmonijnie i równomiernie rozwiniętej sylwetki sportowej z proporcjonalnie rozbudowanym umięśnieniem, niskim poziomem tkanki tłuszczowej, zaznaczoną wyraźnie separacją i definicją mięśni.

Zawodnicy mają prezentować zdrowy, estetyczny wygląd skóry, harmonijną i symetryczną budowę sylwetki, mniejszą masę mięśniową niż w kategorii Classic Physique, dość głębokie odtłuszczenie.

Zawodnicy nie mogą być otłuszczeni, nadmiernie wychudzeni i odwodnieni z oznakami przemęczenia.

Oceniane są proporcje i kształt poszczególnych grup mięśniowych, przygotowana form startowa, symetryczna budowa, estetyka, prezencja sceniczna.

7. KULTURYSTYKA

W tej kategorii oczekuje się od zawodników proporcjonalnej, rozbudowanej masy mięśniowej, bardzo niskiego poziomu tkanki tłuszczowej, głębokiej separacji i definicji.

Zawodnik powinien prezentować masywną sylwetkę, harmonijny rozwój wszystkich grup mięśniowych, bez dominacji jednej z nich. Mięśnie powinny być wyraźnie widoczne, kształtne, skóra napięta, zdrowa.

Oceniane są proporcje, harmonijna budowa, wielkość masy mięśniowej, przygotowana forma startowa, balans pomiędzy wypełnieniem i odtłuszczeniem mięśni, estetyczny wygląd skóry, pewność prezentacji scenicznej.

  • ROZSTRZYGANIE PROBLEMÓW NIE UJĘTYCH W REGULAMINIE

Wszelkie problemy i spory, które wynikną przed lub w trakcie trwania zawodów, a nie zostały ujęte w niniejszym regulaminie, są rozstrzygane przez szefową biura zawodów i sędziego głównego, w obecności zawodnika lub osoby, która reprezentuje zawodnika. W miarę możliwości wszelkie wątpliwości są rozstrzygane na korzyść zawodnika.

Zasady i kryteria sędziowania zatwierdził

Organizator zawodów „Słodkiewicz Classic”

Radosław Słodkiewicz